26.1.06

Smart Client (Akıllı İstemci)

SmartClient Sunumu (14.12.2005)

VS.NET 2005 ile birlikte akıllı istemcileri kullanmak daha da kolaylaştı. Özellikle istemci sayısının fazla olduğu kurumlarda akıllı istemci zorunlu hale geldi diyebiliriz.

Akıllı istemciler sayesinde , windows uygulamaları web üzerinden dağıtılabilmekte ve kolay bir şekilde güncellenebilmektedir. Eş zamanlı ve Çevrimdışı çalışabilme özelliklerinden dolayı bildiğimiz internet uygulamalarına üstünlük sağlarken , yerel bilgisayarın kamera, barkod gibi eklentilerine de destek vermektedir.

Mobil dünyanın daha fazla programlanabilir ve .NET 2005 üzerinde hızlı mobil uygulama geliştiriliyor olması akıllı istemcilerin önemini daha da çok arttırdı.

Office 2003 içindeki Word ve Excel'e, .NET 2005 içinden dll yazılıması ve bu uygulamaların dağıtık olarak kullanılması işyerlerindeki verimi oldukça arttırmaya aday oldu. İşte tüm bu yenilikler akıllı istemci mimarisinin önemini bir kat daha arttırdı.

Yukarıdaki sunum 14 Aralık 2005 tarihinde "Microsoft 2005 Lansmanı" nda yapıldı ve akıllı istemcilerin tüm önemli noktalarını kapsamaktadır.

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home

eXTReMe Tracker